-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Snart vises T-Klassen
Mercedes-Benz begynte å tease den nye T-Klassen allerede i fjor høst. Dette blir altså person-utgaven av den nye Citan som igjen er en del av samarbeidet med Renault.
Vi fikk en første smakebit på bilen sist høst:
Renault har for lengst vist sin nye Kangoo, og i første omgang presenterte de transport-versjonen.
Det er for lengst gjort kjent at den også vil dukke opp som den nye Citan. En felles modell (men egentlig en Renault med stjerne) som dukket opp første gang i 2012.
At den nå også vil komme i en personbilversjon er svært sannsynlig, ikke minst fordi Mercedes-Benz for lengst har fortalt at hos dem blir den en mini-SUV og får et nytt navn: T-Klasse.
Og ikke bare det: den vil også komme i batterielektrisk versjon. Selvfølgelig da som en integrert del av Daimlers ekspansive elektrifiseringsprogram. Og selvfølgelig med et familienavn som gjør den lett å identifisere: EQT – elutgaven av T-Klassen.
Så langt er vi riktignok ikke kommet ennå. Men nå inviterer Daimler til en onlinefest den 10. mai klokken 11.00.
Der skal Concept EQT vises for første gang. Den proffe brettkjøreren Tony Hawk deltar sammen med bilen på mange videoklipp.
Og Gorden Wagener, designsoverhode, og Marcus Breitschwert, sjef for Mercedes-Benz Vans, ‘vil gi overraskende innblikk i den kommende familie- og fritidsbilen’.
De skal også hjelpe oss til å se inn i fremtiden for det elektriske minivan-segmentet.
Nå skriver Mercedes at til den fullstendig nyutviklede city van har Mercedes-Benz Vans overført vinneroppskriften fra V-Klasse personbilen, fått det ned i et kompakt format og etablert et nytt kvalitetsnivå for små-van-segmentet.
Her høres det nesten ut som en ren Mercedes-konstruksjon.
Det skal bli interessant når vi en gang har alle versjonene (inklusive Nissans utgave) på ett brett å se om det går å finne ut hvor Renault slutter og Mercedes begynner.
Og – ikke minst – om det betyr noe.
Det er tvilsomt om forestillingen 10. mai gir oss noe innblikk i dette. Men da får vi i hvert fall se en annen versjon av dette forholdsvis ferske varebilsamarbeidet.