-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
TotalEnergies:
Distriktansvarlig / Sales Representativ
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Lærdal
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Nardo Bil Ålesund AS:
Servicemarkedsleder
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Manager Sales
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Albjerk Bil Ringerike AS:
Salgsleder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
Solaris passerer 500 busser i Norge
Når Unibuss snart får sine femten Urbino 12 bybusser og seks Urbino 18 leddbusser vil den polske bussprodusenten passere en populasjon på 500 busser i Norge.

Solaris har vært tilstede i det norske bussmarkedet siden 2006, og har i løpet av disse årene blitt en betydelig aktør, spesielt fra Trondheim og sørover.
Flere enkeltår har merket også hevdet seg i øvre sjikt av registreringsstatistikken, og de var blant de første med batterielektriske busser i drift i Oslo.
Den forestående leveringen til Unibuss av totalt 21 busser blir en viktig milepæl i Norge, da antallet Solaris på norske veier passerer 500. Dette er busser i ulike varianter, mellom 8,9 og 18,75 meter, med dieselmotorer til hybrider, gassdrevne og elektriske.
– Leveransen er spesielt viktig fordi vi får den lenge etterlengtede debuten for våre nye leddbusser – Urbino 18 – i Skandinavia, sier administrerende direktør Sverre Skaar i Solaris Norge AS.
Selskapet skal også sørge for ettermarked og service for kjøretøyene ved hovedanlegget på Rosenholm.
Alle bussene leveres med forbrenningsmotor, og de skal kjøres på HVO. Urbino 12-modellene har en effekt på rundt 300 hestekrefter, mens leddbussene Urbino 18 har drøyt 362 hestekrefter.
Bussene er spesielt tilpasset skandinavisk klima, med ekstra isolasjon i karosseriet, doble sideruter og varmematter i gulvet ved inngangspartiene.
På bildet øverst ser du: Javier Calleja (CEO, Solaris), Knut Gunnar Dissen (Technical Director, Unibuss AS) og Sverre Skaar (Managing Director, Solaris Norge AS).