-
Motor Forum Oslo AS:
Operativ Salgsleder Nybil
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
TotalEnergies:
Distriktansvarlig / Sales Representativ
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Lærdal
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Nardo Bil Ålesund AS:
Servicemarkedsleder
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Manager Sales
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Albjerk Bil Ringerike AS:
Salgsleder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Albjerk Bil Lier AS:
Mekaniker
-
Gumpens Auto Grenland AS:
Daglig leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
Snart kan Scania levere V8 igjen
«Et av de verste avvikene når det gjelder deleleveranser i Scanias historie», ifølge selskapet. Nå ser problemene ut til å ha funnet en løsning, og V8-produksjonen starter opp igjen.

I starten av juli ble Scania tvunget til å stoppe produksjonen av V8-motorer, som følge av en langvarig streik hos en underleverandør som produserer motorblokkene til åtter’n.
Scania innførte også salgsstopp for motortypeen. I Norge har kunder fått bestille nye biler med V8-motor i perioden, men de har ikke fått oppgitt noen leveringstid.
Nå melder selskapet imidlertid at problemene ser ut til å løses: «Scania har nå sikret en liten men jevn første forsyning av motorblokker».
Vil ta tid
Dermed kan fabrikken i Södertälje så smått komme i gang med produksjonen av V8-motorene igjen.
Samtidig understrekes det at produksjonsforstyrrelser i denne størrelsesorden medfører store logistiske utfordringer, og at det vil ta noe tid for å komme à jour igjen.
– Det vil fortsatt være noe usikkerhet i noen uker fremover, før vi har hele bildet og kan øke produksjonen for fullt, uttaler Alexander Vlaskamp, Senior Vice President, Head of Scania Trucks, i en pressemelding.
Åpner for nye bestillinger
Han forteller at planen er å trappe opp produksjonen gradvis, med mål om å kunne bekrefte en korrekt leveringsplan i løpet av de neste månedene for eksisterende bestillinger.
– Så vil vi suksessivt åpne opp for nye bestillinger. Hele denne situasjonen kom på et tidspunkt da vi var ekstremt travle med å produsere nye V8-motorer, og vi er svært lei oss for at lojale Scania-kunder er blitt rammet, sier Vlaskamp.
– Dette er et av de verste avvikene når det gjelder deleleveranser i Scanias historie, fastslår han.
–––––––-
Scanias V8
- Motorene, som leveres i lastebiler, til industri og båter, produseres i Södertälje.
- Lastebilmotoroene leveres i fire versjoner, med effekt mellom 520 og 730 hestekrefter.
- Scanias første 350 hesters V8-motor for lastebil ble lansert i 1969