-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Autoco Bærum AS:
Tekniker / Bilmekaniker
-
Karosseriforum AS:
Daglig leder
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Møller Bil Drotningsvik:
Bilmekaniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer

Tilhengerspesialisten VAK styrker satsningen i Norge
Med Borgar Pettersen (40) ansatt i en nyopprettet stilling som selger, dobler VAK Norge salgskapasiteten.
VAK Norge AS er et heleid datterselskap av den finske påbyggeren VAK OY.
VAK Norge ble etablert for fire år siden, og frem til i dag er det bare Geir Strande som har solgt VAKs semitrailere og bilpåbygg til det norske markedet.

Lang erfaring

Nå melder selskapet at de har ansatt Borgar Pettersen som ny selger, som sammen med Strande skal utgjøre salgsteamet for det norske markedet.
Pettersen er ikke ukjent med transportbransjen.
Han har kjørt spesialtransport, og jobbet som driftsleder i kran og transportbransjen mellom 2006 og 2020, før han for fire og et halvt år siden startet som innkjøpsansvarlig for lastebiler og rullende materiell i Rema med ansvar for hele landet.
- Jeg har sett kvaliteten på det det VAK leverer og mener det er et stort potensiale i det norske markedet, sier Borgar Pettersen.
Ny rammekonstruksjon
VAK designer og produserer blant annet tilhengere,semi, bilskap, containerskap, V-Slidere som kan koble sammen to semitrailere, Dolly`s, containerpåbygg og krokbil påbygg. FRC, FNA, Stykkgods skap.

– Vi har jobbet hardt for å utvikle skap- og trailerkonstruksjonene våre. Den nye, mer holdbare rammekonstruksjonen har tekniske egenskaper som tilhører toppklassen i bransjen, sier VAKs selger Geir Strande.
Overgår forventningene
VAK opplyser selv at de har en markedsandel på over 50 prosent på skapløsninger for modulvogntog og HCT-kombinasjoner i det finske markedet.
- Det har gått over all forventning etter at vi etablerte oss i det norske markedet. Vi skynder oss sakte og fortsetter å bygge oss opp sten for sten, sier Stefan Björklund, som er eksportsjef i VAK.