YrkesBil importørintervju 2024

FORVENTER NEDGANG: – Min spådom for totalmarkedet for lastebiler i Norge i år er at det blir lavere enn i fjor. Spørsmålet er bare hvor mye, sier Frank Nielsen, Country Manager for MAN Truck & Bus Norge.

– Min helt klare ambisjon er at MAN skal være på pallen, bak de to svenske merkene

Frank Nielsen overtok ledelsen av MAN Truck & Bus Norge i et år da de doblet volumet på registreringsstatistikken, men tallene skjuler et krevende bakteppe. Fremover skal det jaktes på pallplass.

– 2023 var et utfordrende år for oss. Noen kunder har måttet vente lenge på bilene sine, sier Frank Nielsen til YrkesBil. Han er Country Manager for MAN Truck & Bus Norge. 

– Men resultatmessig tror jeg vi kom godt ut av fjoråret, og levde opp til forventningene. Det skyldes blant annet høye priser på brukte biler. Bussavdelingen har også prestert bra. Verkstedene har også levd opp til forventningene, sier Nielsen.

– Hva var mest utfordrende?

For å lese +saker på Yrkesbil.no må du være registrert bruker.

Er du registrert bruker, men får ikke tilgang? Kontakt kundeservice på e-post: abo@bilforlaget.no

Allerede betalende abonnent på papirutgaven?

Få digital tilgang uten ekstra kostnad

Registrer deg her

Gratis prøveperiode!

Få digital tilgang i 2 måneder
- helt uforpliktende

Registrer deg her

Har din prøveperiode gått ut?

Se våre alternativer for abonnement

Klikk her

Ønsker du abonnement for flere brukere kan du kontakte oss på e-post: abo@bilforlaget.no eller tlf: 23 03 66 00
Powered by Labrador CMS