Einride har kjøpt syv nye Mercedes-Benz eActros 600, som skal kjøres for PostNord i Norge.

Dobler antall elektrifiserte kilometer

Einride, teknologiselskapet som leverer digitale, elektriske og autonome løsninger for godstransport, utvider partnerskapet med PostNord AS.

Publisert

Samarbeidet, som startet i Norge i 2023, vil nå doble antallet elektrifiserte transportkilometer til 1,3 millioner kilometer i året.

Totalt syv nye elektriske containerbiler av typen Mercedes-Benz eActros 600 er eid av Einride, som er leverandør av transporttjenester til PostNord. 

– Samarbeidet er svært nyttig med tanke på å lære mest mulig om tyngre elektriske kjøretøy, sier May-Kristin S. Willoch, leder for miljø og DPO i PostNord Norge, til YrkesBil.

For å lese +saker på Yrkesbil.no må du være registrert bruker.

Er du registrert bruker, men får ikke tilgang? Kontakt kundeservice på e-post: abo@bilforlaget.no

Allerede betalende abonnent på papirutgaven?

Få digital tilgang uten ekstra kostnad

Registrer deg her

Gratis prøveperiode!

Få digital tilgang i 2 måneder
- helt uforpliktende

Registrer deg her

Har din prøveperiode gått ut?

Se våre alternativer for abonnement

Klikk her

Ønsker du abonnement for flere brukere kan du kontakte oss på e-post: abo@bilforlaget.no eller tlf: 23 03 66 00
Powered by Labrador CMS