-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Leif Østling vs. Håkan Samuelsson
1-0 til Leif - foreløpig
MAN ønsker å overta Scania. Det ønsker ikke Scania. Scania-aksjonær Volkswagen holder med Håkan. Scania-aksjonær Wallenberg holder med Leif.
Forrige uke var den store saken i lastebilindustrien MANs anstrengelser for å kjøpe Scania. De to største aksjonærene i Scania, Volkswagen og familien Wallenbergs diverse firmaer og stiftelser, var i prinsippet villig til å selge. For i den kapitalistiske verden er alt til salgs bare prisen er riktig. Men de har sagt at de vil ha penger og ikke MAN-aksjer.
På toppen av MAN-pyramiden sitter svensken Håkan Samuelsson, tidligere produksjons- og utviklingsdirektør i Scania. Han har over 20 år i Scania-organisasjonen bak seg. Før helgen fikk han angivelig grønt lys fra Volkswagen-sjefen Bernd Pischetsrieder.
På toppen av Scania-pyramiden sitter Leif Østling. Også han med mange år i Scania bak seg. Også som Håkan Samuelssons sjef. Han har lenge vært gullgutten til Wallenberg-familien. Og Bernd Pischetsrieder er styreformann i Scania.
Hvordan er forholdet mellom Leif Østling og Håkan Samuelsson? Ifølge en utenlandsk finansavis kan de oppholde seg i samme rom. Det er heller ingen tvil om at begge er meget dyktige.
Men idet vi går i trykken har Wallenberg-selskapet Investor, som alene sitter på 19,3% av aksjene i Scania, avslått tilbudet som MAN la inn tidlig mandag morgen 18. september, ifølge svenske Dagens Industri. Og ifølge andre kilder har muligens ikke Volkswagen sagt ja til salg til MAN likevel.
Og da må vi vente og se om MAN høyner budet så Investor blir tilfreds. Eller om hele greia blir lagt på is. Kanskje Håkan Samuelsson tar med seg et par revisorer til USA for å finne ut av realitetene i Navistars regnskap. Scanias er helt sikkert i orden .
Foreløpig 1-0 til Leif Østling.