-
Tellnes Autosenter AS:
Tungbil- og lettbil Mekanikere
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Regional Ettermarkedsleder
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
TIA viser hensyn
1. søndag i advent starter Truckers International Association Norge en aksjon for å fokusere på trafikksikkerhet.

30. november klokka 15.00 til 21.00 drar Truckers International Association Norge i gang Vis Hensyn Aksjonen.
Til samme tid hver søndag i advent vil representanter for TIA bli å finne på Statoilstasjonen på Berger i Romerike/Akershus, Statoil på Klett i Trondheim, Shell, Storebaug, og Shell på Solli i Østfold, på Håbakken i Lærdal, og Statoil Telemarksporten på Eidanger i Porsgrunn.
Aksjonens formål er å fokusere på trafikksikkerhet som:
- At syklende og gående gjør seg synlige for yrkessjåfører og vanlige billister med refleks.
Samt at syklister bør ha kattøye og lys på syklene for å gjøre seg mer synlige.
At både syklister og gående bruker gang- og sykkelsti der det finnes.
- At yrkessjåfører og bilister gjør seg tydelige og synlige i trafikken med signallys og plassering i kryss osv.
TIA foretar vask av bilruter og lykter på stedet dersom det er behov for dette.
- At stat/kommune blir flinkere til å merke veier med skilt, lys, refleks og malt oppmerking osv.
TIA vil ha liggende framme ferdigstilede brev for underskrift for den pågående protestaksjonen, som de har gående ang yrkessjåførers rettsikkerhet i alvorlige ulykker. Underskriftene skal senere overleveres myndighetene.
- Mange liv kan spares dersom punktene overfor blir fulgt av alle ansvarlige, sier aksjonsleder Mai Torill Svelgen i TIA.
T.I.A håper at de med Vis Hensyn Aksjonen vil gjøre det mer trafikksikkert for alle parter som ferdes i trafikken - fra de minste myke trafikantene til yrkessjåfører på de tyngste kjøretøyene.
- På denne måten slår vi et slag for at alle skal få det litt bedre og tryggere i trafikken.
- Vi håper at Vis Hensyn Aksjonen bidrar til at vi får flere medlemmer, slik at organisasjonen blir sterk og kan bidra/hjelpe med saker som kan bedre sikkerheten og gjøre det rettferdig for alle parter og ferdes på og langs norske veier, sier Mai Torill Svelgen.