-
Motor Forum Ålesund:
Ettermarkedsleder
-
Møller Bil Asker og Bærum:
Bruktbilselger
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Møller Bil Oslo Vest Volkswagen:
Fagtekniker
-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Customer Experience Manager
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger – Innlandet
-
Nesbyen Auto AS:
Daglig leder - Nesbyen Auto
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
S. Rødsten Bilforretning AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Insignia:
Salgsdirektør, Bilia Insignia
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
El-buss i Paris
Samtidig med klimatoppmøtet har franske Heuliez startet forsøk med en helelektrisk buss i Paris.
Heuliez er et gammelt fransk karosserimerke, også kjent for spennende sportsbiler, som etterhånden er blitt en del av CNH Industrial. En gruppe i Fiat Chrysler-sfæren som blant annet har Iveco i stallen.
Heuliez er fremdeles svært fransk, med hovedanlegget i Rorthais (kjør fra Paris, gjennom Le Mans mot den franske Atlanterhavskysten og du kommer dit). Derfra betjener man cirka en firedel av det franske bussmarkedet og i de siste årene har de vist seg overlegne på hybrid-drift.
I dag har Heuliez 400 hybridbusser i drift hjemme i Frankrike.
Men nå har man altså tatt skrittet videre og presenterte nettopp sin nye GX 337 ELEC. Det er en null-utslippskonstruksjon, med en elmotor på 175 kW som er utviklet spesielt for lav fart og hyppig start og stopp.
Den har kapasitet for et fullt dagskift, med lading over natten og forhåndsoppvarming i bussdepotet om vinteren. 12- meters bussen skal driftes av RATP, kollektivtransportansvarlig i den franske hovedstaden.
Se video her: