-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Karosseriforum AS:
Daglig leder
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Møller Bil Drotningsvik:
Bilmekaniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Solaris forsterker nå flyplassbussposisjonen
Bussmerket Solaris har levert nok en leddbuss til Avinor, denne gang til Bergen Lufthavn Flesland. Skreddersøm er et nøkkelord.

BUSS: En liten, men viktig buss-nisje er flyplassbusser. Altså ikke bussene som tar passasjerer til og fra flyplassene, men mellom terminal og fly.
Og nå begynner det unge, polske bussmerket Solaris også å utmerke seg som leverandør på norske flyplasser.
Flypassasjerer med litt fartstid på Gardermoen har siden 2011 mest sannsynlig gjort seg kjent med en eller flere av de seks Urbino 18-meters lavgulvsbussene som trafikkerer arealet innenfor taxfree-sonen på Øvre Romerike
I fjor resulterte dette i en buss også til Sola flyplass ved Stavanger. Og nå altså en skreddersydd utgave til Bergen lufthavn.
- Denne gangen har vi levert en buss med hele seks dører. Fire doble dører på høyre side, samt to doble dører på venstre side, opplyser adm. dir i Solaris Norge AS Sverre Skaar.
Bussen er universelt utformet, med to rullestol/barnevognplasser, doble ramper og to barnestoler. Den har dessuten gulvvarme ved dører og selvsagt Euro 6-motor.
Og Solaris får skryt av Avinor nettopp for å være fleksible og kreative i utforming av bussen.
- Denne løsningen ivaretar våre krav til både kundevennlighet, brukervennlighet samt miljøet. Solaris Norge har vært flinke til finne løsninger på våre krav, sier seniorrådgiver for rullende materiell i Avinor AS, Vidar Strøm.
På bildet er det Kenneth Hamre (th), teamleder for airport patrol ved Bergen Lufthavn Flesland, som får overrakt bussen formelt av Sverre Skaar i Solaris.
BAKGRUNN: Solaris Norge AS er et 100 prosent eid datterselskap av polske Solaris Bus&Coach S.A. Det norske datterselskapet ble etablert i 2006, og har nylig passert en bestand på 300 busser i Norge.