-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Dødsbillig webflåtestyring
Flåtestyring for så mye som 20 biler, inkludert ordrefunksjon og rapportering, koster nå under 5000 kroner året.


Nettbaserte reiseplanleggere er i seg selv gammelt nytt.
Selv når du inkluderer en stor bilflåte, ordrestyring og rapportering, er det for så vidt kjent materie.
Prisen derimot, på under 5000 kroner året, gjør det verdt å sperre opp øynene. Det mener i hvert fall Ole Jakob Nilsen i InfoMap Norge as.
- Forskjellen fra gratis systemene på nettet er store. For det første kan man planlegge med og optimalisere alle kjøretøy og ruter på en gang, i en operasjon, påpeker han.
I tillegg kan man altså importer alle ordrer, og systemet legger de ut på kartet via for eksempel gateadresse, postnr og stedsnavn. Og fra dette får man ut detaljerte rapporter etter behov
- Men den største forskjellen fra PC/serverbaserte ruteplanleggersystemer er prisen. Det vi nå kan tilby fra under 5000 kroner i året abonnement, tilsvarer tradisjonelle systemer til opptil 40.000 kroner.
Og da slipper man dessuten installasjon på eget utstyr, man slipper interne IT-kostnader til utstyr- og assistanse. Vi drifter kort sagt hele løsningen, inklusive backup.
Det høres nesten for godt ut til å være sant. Da er det jo greit at man kan teste ut systemet selv, for å se om det faktisk funker. Sjekk www.touroptimiser.no.
Du kan også prate med InfoMap-folka på messa på stand B04-12.
Her er flere messenyheter: