-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Sulland Bil Drammen:
Daglig Leder
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Tarok blir navnet på VWs livsstil-pickup
Tarok blir navnet på den fem meter lange pickupen som Volkswagen premiereviste i helgen som konsept i Brasil. Men dessverre, ha ikke for store forhåpninger om å se den i Norge.
Volkswagen holder seg til T som første bokstav i nye navn. Derfor skal VWs livsstil-pickup med premierevisning i Sao Paulo i Brasil sist helg hete Tarok.
At visningen skjedde nettopp i Sør-Amerika henger sammen med stor etterspørsel etter biltypen der samt VWs sterke posisjon i verdensdelen. Men klok av skade fra introduksjonen av Amarok for åtte år siden, har VW allerede før lanseringen sagt klar fra at bilen kan være aktuell for langt flere markeder.
Lansering av produksjonsversjonen skal være ganske nær i Brasil.
Det spesielle med Tarok, som utvendig blir nesten like lang som VW Amarok, er at den både har tre sitteplasser i baksetet og fleksibelt bagasjerom.
Ved å åpne bakveggen, vippe opp seteputene bak og legge ned seteryggene økes lastelengden fra 1,21 til 1,86 meter. Denne kan ytterligere økes til 2,78 meter med baklemmen nede. Lasteevnen oppgis til ett tonn.
Volkswagen kaller løsningen neste generasjon pickup, men husk at Skoda hadde en ikke ulik løsning i Felicia Fun tilbake til 1999. Den gang satt passasjerene på lasteplanet, nå befinner deler av lasten seg inne i bilen.
VWs designsjef Klaus Bischoff mener Tarok er første pickup som kombinerer stilelementer fra urbane SUV-er.
Tarok bygges med MQB-plattformen i bunnen og blir først tilgjengelig med bensinmotor, senere også med dieselmotor. Bensinmotoren med 1,4 liters motorvolum og 150 hk skal kunne kjøre både på ren bensin, ren etanol (E100) og en blanding (E22). Dieselmotoren (2,0 liters motorvolum) yter også 150 hk.
VW har så langt ikke sagt noe om 4x4 i kombinasjon med automatgir og dieselmotor, men bensinvarianten er forberedt for drift på alle hjul og seks trinns automatgirkasse.
Dashbordlayout legges nært opp til VWs nyeste personbiler som eksempelvis T-Cross med mulighet for heldigital instrumentering (Digital Cockpit).
Om Norge sier kommunikasjonssjef Anita Svanes hos VW-importøren at etter det hun kjenner til er dette en bil for Sør-Amerika, at den ikke inngår i VWs norske planer og derfor heller ikke skal erstatte Amarok.