-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Storebrand:
Biltekniske konsulenter/takstmann
-
Werksta:
Verkstedleder
-
Møller Bil Orkdal:
Bruktbilsjef
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Motor Forum AS, Larvik:
Daglig leder
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist

Streiken kan gi forsinkelser på lastebilverksteder og for utlevering av nye lastebiler
Flere ansatte ved lastebilforhandlerne Volvo Truck Center, Trucknor og Norsk Scania er tatt ut i streik.
Søndag ettermiddag ble det brudd i meklingen mellom partene i arbeidslivet, og YrkesBils søsterpublikasjon, BilNytt.no, meldte at 600 LO- og YS-medlemmer nå er tatt ut i streik.
Bare i Biloverenskomsten hos Fellesforbundet i LO dreier det seg om 535 medlemmer. Et betydelig antall i bilbransjen er også berørt gjennom Overenskomst for Teknisk Funksjon.
Forventer forsinkelser
Blant tungbilaktørene er det i første omgang Volvo Norges to forhandlere Volvo Truck Center på Jessheim og i Oslo, Volvo/Renault-forhandleren Trucknor AS i Kristiansand og Norsk Scania-forhandlerne i Trondheim og Oslo som er berørt.
Hos Volvo Truck Center på Jessheim og i Oslo, som er Volvo-importørens egeneide forhandlere, er det 61 ansatte som er tatt ut i streik per i dag.
– Vi forventer forsinkelser på verksted i forbindelse med planlagte timer, Volvo Action og drop-in. Det vil også bli forsinkelser på utlevering av nye lastebiler, sier Bjørn-Inge Haugan til YrkesBil.
Han er direktør for salg, markedsføring og kommunikasjon i Volvo Norge AS.
Legger nye planer
I hvor stor grad streiken rammer driften er foreløpig litt tidlig å si noe om, ifølge Haugan.
– Vi jobber for fullt med å replanlegge og sikre at færrest mulig kunder blir rammet av streiken, sier Haugan.
– Streiken rammer vår evne til å få kritisk materiell på veien raskt nok. Det handler om transport som kjører medisiner, mat, drivstoff og så videre. Dette gjelder planlagte reparasjoner, PKK og hasteoppdrag i forbindelse med breakdown. Dette har også konsekvenser for omsetning og lønnsomhet i driften som er viktig for å opprettholde en bærekraftig og skikker drift over tid, sier Haugan.
John Lauvstad, direktør for bærekraft, PR og kommunikasjon i Norsk Scania, opplyser at streiken medfører noe redusert kapasitet ved deres forhandleranlegg i Trondheim og Oslo der flere ansatte er tatt ut.
–Vi prøver å løse dette så godt vi kan, slik at kundene blir minst mulig skadelidende, sier Lauvstad til YrkesBil.