-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
Bilia Drammen:
Bilmekaniker, Volvo/ Xpeng Drammen
-
Bilia Norge:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Tryg:
Salgssjef Bilkanalen Enter og Tryg Forsikring
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
DNB Bank ASA:
Bruktbilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Brennes Auto Moss AS:
Bilmekaniker
-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Express leveranser
Kreative Ford-ingeniører har lekt seg med å parre en Transit Connect med komponenter fra en Focus RS. Resultat: En drømmebil for budbilsjåfører.

I forhold til varebilen er Connect X-Press senket med 70mm og lyden fra potta skal få deg til å tenke mer i retning rally enn ekspressleveranser. Rally-inspirasjonen er også tydelig i bilens interiør som består av skinn- og Alcantra-trekte sportsseter fra Recaro, X-Press ratt, startknapp på gulvet og instrumentpanel med bl.a. turbotrykkmåler og gearvarsel.
–Vi regner med at den klarer 0 til 100 på sju blank og at toppfarten vil ligge i området 210 km/t. Visse komponenter i varebilens drivlinje og understell er felles med Focus, så det var en kurant sak å bygge om bilen, sier Paul Sluimer, en av de ansvarlige bak prosjektet.
Connect X-Press er utstyrt med den samme 2-liters Duratec motoren som sitter i Focus RS. Her yter den 215hk og har et maks dreiemoment på 310 Newtonmeter. Den samme Quaife begrenset-slipp-diffen benyttes også og stoppegenskapene ivaretas av ventilerte skivebremser fra Brembo med en diameter på 325mm i front og 280mm bak.
Ford har neppe til hensikt å sette spesialbilen i produksjon, for markedet for en slik transportbombe ville trolig være ganske begrenset. Skjønt man skal aldri si aldri.