-
Salgssjef
Svalbard Auto AS:
-
Kunderådgiver logistikk
Svalbard Auto AS:
-
Mekaniker
Svalbard Auto AS:
-
Daglig leder
Mobile Asker AS
-
Operativ salgsansvarlig
Rental Group Mobility AS
-
Bilglassmontør Lørenskog og Ensjø
Cary Norway AS
-
Avdelingsleder Lørenskog
Cary Norway AS
-
Bilpleier- og Teknisk Klargjører
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Hønefoss AS
-
Marketing Communications Specialist
Mazda Motor Norge
-
Produktsjef
Rodin & Co AS
-
Leder forhandlersalg & Salgssjef
Sparebank 1 Finans Østlandet AS
-
Leder skadesenter
Albjerk Bil Drammen AS
-
Avdelingsleder Tromsø
NDI Norge
-
Skadetakserer
Møller Bil Skadesenter Langhus
-
Servicemarkedssjef
Bilia Norge AS
-
Avdelingsmedarbeider
NDS Group AS
-
MG-Salgssjef
Norwegian Mobility Group AS
-
Dele og tilbehørs konsulent
Norwegian Mobility Group AS
-
MG Serviceinspektør / Garantibehandler
Norwegian Mobility Group AS
-
Leder - marked
Bilforlaget AS:
-
Nyhetsredaktør/frontsjef
Bilforlaget AS
-
Serviceleder Bilskade
Gromstad Auto AS:
-
Regionleder
Norges Automobil Forbund
-
Bilkontrollør
NAF Senter Flesland
-
Selger
Egil Verne AS
-
Daglig leder
Bilbransjens Opplæringskontor AS, Bergen
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Røyken
-
Bilteknisk konsulent
NAF Senter Oslo
-
Servicemarkedssjef
Bertel O. Steen Ullevål AS
-
Tekniker
NDS Group AS
-
Teamleder Service
NDS Group AS
-
Servicetekniker
NDS Group AS
-
Salgskonsulent næring
Toyota Buskerud AS
-
Salgssjef
Toyota Buskerud AS
-
Lastebilmekaniker
Bertel O. Steen Lastebil og Buss AS
-
Teamleder
Toyota Romerike AS
-
Bilskadereparatør
Toyota Asker og Bærum AS
-
Kunderådgiver Logistikk
Toyota Asker og Bærum AS
-
Delelageransvarlig
AutoIn bilskadesenter AS
Prøvekjørt: Ford E-Transit
Ford har ikke stått fremst i køen til elektrifiseringsvorspielet i varebilmarkedet. Men når E-Transit nå entrer festen, er tidspunktet trolig riktig likevel.
– Noen mener sikkert at det er for seint. Det er ikke vi enige i. Vi mener det er bedre å komme riktig og ikke nødvendigvis først. Med «riktig» mener jeg de spesifikasjonene som kundene etterspør: Høy nyttelast i kombinasjon med tilstrekkelig rekkevidde.
Dette uttalte Ford Motor Norge-direktør Per Gunnar Berg til YrkesBil ved inngangen til 2021, da vi spurte hvorfor E-Transit ikke skulle komme før i 2022.
Nå er vi der. Var E-Transit verdt å vente på?
Stiller sterkt
På papiret kan det se slik ut: Med 68 kWh netto batterikapasitet som standard er rekkevidden på 317 kilometer (WLTP) svært konkurransedyktig mot de nærmeste konkurrentene, som noen av dem er helt nede på 150-tallet.
Den bakhjulsdrevne elektriske varebilen har et dreiemoment på hele 430 Nm, enten du velger 184 HK eller 269 HK-varianten, og en nyttelastkapasitet på opptil 1758 kilo på varebilvarianten. Også dette er tall de fleste av dagens konkurrenter må tygge hardt på.
Av dagens helelektriske modeller i segmentet for de største varebilene er det får varianter å velge mellom. Ford tilbyr 25 forskjellige varianter av E-Transit – som varebil, dobbelkabinvarebil og chassis med påbyggingsmuligheter – sistnevnte er det så vidt YrkesBil kjenner til kun Maxus som tilbyr hittil.
Alle E-Transit-variantene er tilgjengelig i forskjellige lengder, takhøyder og lastekapasiteter med brutto kjøretøyvekt fra 3,5 - 4,25 tonn.
Ingen overraskelser
Den lille forsmaken av en prøvekjøring vi ble servert i Barcelona, der Ford Pro var vel så viktig som selve bilen, bød ikke på noen overraskelser – i positiv forstand. E-Transit oppleves like solid som Transit er kjent for å være.
Girvelgeren på dashbordet og informasjon om batteristatus, strømforbruk og rekkevidde i instrumentpanelet er det eneste som «avslører» at vi sitter i en elbil.
Vi kjørte utgaven med 184 hestekrefter med litt last og den oppleves kvikk og sterk, samtidig som kreftene plantes kontrollert ned i asfalten. For mange vil det antakelig være unødvendig å rykke opp til 269 hestekrefter.
Regenereringen av strøm kan reguleres i to trinn og begge oppleves adekvat. I det kraftigste trinnet kan man i mange tilfeller operere som en en-pedals-bil.
Støynivået under kjøring er som forventet behagelig lavt.

To utstyrsnivåer
E-Transit kommer i to utstyrsvarianter – Base og Trend.
Base inneholder blant annet elektronisk klimaanlegg, nøkkelløs start, oppvarmede seter, og oppvarmede elektriske sidespeil og oppvarmet frontrute. Med Trend-utstyrsnivå får du også Ford Connected Navigation System. Den kommer også med Range intelligent rekkevidde for å gi mer eksakt informasjon hvor langt du kan kjøre før du må lade.
At bilen er stappet med førerassistenter og koblet til Internett (ref. Ford Pro) trenger vi vel knapt nevne.
En finesse som blant annet håndverkere vil sette pris på er «Pro Power Om bord», som gjør bilen om til en energikilde der utstyr og verktøy kan lades eller driftes med inntil 2,3 kW (2300 W). Smart!
Med en frapris på 534.900 kroner antar vi at E-Transit kan få noen av konkurrentene til å svette litt ekstra i tiden fremover.
**Les mer om E-Transit og Ford Pro i kommende utgave av bladet YrkesBil. Ikke abonnent? Bli det her.**