-
RSA Bil Trondheim:
Bilselger - RSA Bil Trondheim
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
RSA BIL Kristiansand:
Servicerådgiver - RSA BIL Kristiansand
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo, Ryen Bruktbil:
Selger
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
RøhneSelmer AS:
Innkjøps og kvalitetsansvarlig
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Sildaboggien slår til igjen
Lastebilveterantreffet Sildaboggien arrangeres for 3. gang i år under festivalen Sildajazzen i Haugesund. Så merk deg 14. august.
- Vi savnet å få til veteranbiltreff her på Vestlandet, sier Kjell Kristian Saltvedt ved lastebil og -tilhengerverkstedet Haugesund Last.
Han er nøkkelmannen bak arrangementet som hadde sin debut under lørdagen på Sildajazzen i Haugesund for tre år siden.
Se også bilder fra:
- Vognmannen 2010
- Grensetreffet i 2009
Unntak for snutebil
Saltvedt er oppvokst med lastebil siden han var tre år gammel. – Jeg satt på på med min far, som var vognmann og turbileier, sier Saltvedt.
Han gikk i farens fotspor, og fikk sertifikatet på lastebil allerede som 18-åring. Til sammen har han drevet med lastebiler i totalt 28 år.
Saltvedt eier den amerikanske lastebilen Peterbilt, en 1976-modell som har dratt til Østlandet på flere arrangementer for veteranlastebileiere.
Han understreker at dette er et treff for veteraner.
– Vi gjorde et unntak for en Scania 143, siden den var snutebil, som er relativt uvanlig i Norge, sier Saltvedt.
Overraskende suksess
- Jeg hengte opp en lapp hvor jeg inviterte til et uformelt lastebiltreff med pølser og øl mellom klokka 11 og 19 utenfor verkstedet, og regnet ikke med store responsen.
Da jeg kom til verkstedet i 10-tida på formiddagen var det stappfullt av folk og veteranlastebiler, sier Saltvedt.
- På ettermiddagen kjører vi kortesje gjennom Haugesund sentrum og over Risøy bru. Deretter planlegger vi å avslutten kortesjen ute ved Arquebus museum i Førresfjorden og lastebilmuseet til Rolf Wee i på Frakkagjerde.
Må rygge i rundkjøringer
YrkesBil får bli med lastebilentusiasten på en kjøretur i Peterbilt-en. Vi kjører trekkbilen uten tralla.
Trekkbilen er hele 9,5 meter lang og er utstyrt god gammeldags usynkronisert med 15 trinns fuller-kasse. 12.-15. gir kan splittes. Ved hjelp av litt dobbelclutch og trening siger doningen av gårde.
Grunnet dårlig sving må han rygge litt tilbake for å klare svingen midt på riksvei 47 i Haugesund. Det vekker noe oppsikt.
- Nå gleder jeg meg til kortesje, sier Saltvedt til YrkesBil.no.
Tips YrkesBil.no på email: haakon@bilforlaget.no