-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
RøhneSelmer AS:
Innkjøps og kvalitetsansvarlig
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
Dagslys hele året
Daimler har forsket på hva kunstig dagslys i hytta kan gjøre for sjåføren. De første resultatene virker positive.
Det er ikke bare kamuflerte personbiler som senere dukker opp i blader og aviser som «hemmelige tester av neste års sensasjoner» som bilfabrikkene jobber med i vintermånedene i Finland og Nord-Sverige.
Denne sesongen har Daimler hatt mange forskere og teknikere, et team på åtte sjåfører og noen Actros for å drive en serie «Daylight+» eksperimenter.
Ville sjekke effekten
Daimler ønsket å finne ut om kunstig dagslys inne i bilene ville ha en positiv effekt på førernes humør, innsats og mentale tilstand. Forskerne la opp til en omfattende serie tester med den type lys man vet har biologisk effekt (mellom 460 og 490 nanometer!).
Sjåførene simulerte to fulle arbeidsuker oppe i polarnatten, en med og en uten kunstig lys. Lyset ble servert på forskjellige måter, jevnt lys – justert i forhold til lyset på utsiden – mens man kjørte.
En intens lys-dusj før og etter skiftet, lys mens man hadde hviletiden sin i hytta – og brukte en rekke måle-metoder (EEG, ECG og EOG blant annet) for å kartlegge virkningen.
Ble overrasket
Foreløpig finnes ingen klare konklusjoner bortsett fra at lederen for forskerteamet, Siegfried Rothe, forteller at han ble overrasket over at alle sjåførene fortalte at de oppfattet arbeidsplassen sin, innsiden av hytta, som meget triveligere med lyset, enn uten.
«Den type subjektive inntrykk hadde vi ikke ventet», sa Rothe i etterkant.
Men to av Daimlers faste sjåfører som jobber der oppe midt på vinteren var begge helt klare på at kunstig lys ga et veldig positivt inntrykk.
Det vil ta flere måneder før dataene er klare, men kanskje vi vet noe før neste vintersolverv?