-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger – Innlandet
-
Nesbyen Auto AS:
Daglig leder - Nesbyen Auto
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
AutoriaGruppen:
Salgssjef bruktbil
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
S. Rødsten Bilforretning AS:
Bilmekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Bilia Insignia:
Salgsdirektør, Bilia Insignia
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Lærdal
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
Volvo-sjefen går av
Sjefen for Volvo AB – lastebilprodusenten – Leif Johansson har informerte styret om at han akter å gå av i august neste år.

Når Leif Johansson takker for seg, langt ute i neste år, har han vært leder for verdens nest største lastebilprodusent i 14 år.
Johansson kom dit fra Electrolux i 1997 og noe av det første han gjorde var å selge personbildivisjonen til Ford.
Det skjedde i 1999 og Ford betalte solide 6,5 milliarder dollars for den fornøyelsen.
Johansson fortsatte med de tunge og gikk målbevisst inn for å bygge opp volum.
Ikke alle ideene hans var like velkommen – forsøket på å kjøpe opp Scania strandet EU mente de ville bli for store.
Men Renault, Mack, og til sist Nissan Diesel ble deler av Volvo-gruppen under Leif Johansson.
Etter at han kjøpte Samsungs anleggsmaskin-virksomhet er denne delen av Volvo nummer tre i verden etter Cat og Komatsu.
Les også:
Men han har også vist at han kan mer enn å ekspandere. Han tok tøffe beslutninger da krisen kom for ikke så mange kvartalene siden.
At virkemidlene hans ga resultater viser tredje kvartal i år klart: nesten 3 milliarder svenske kroner tjente de da, like mye som de tapte i tredje kvartal i fjor.
Han ga styret beskjed om at en avgang på 60-års dag i august neste år var passende, og sier at han ga beskjed i så lenge i forveien for å gi styret tid til å finne en passende etterfølger. Han ser ikke bort fra at han finner en jobb i en annen bransje etterpå.
Volvos styreformann, den tidligere Renault-sjefen, Louis Schweitzer sier at Leif Johansson har gjort en kjempejobb med å få Volvo inn blant de ledende tungbilprodusenter i verden.
- Jeg skulle ønske han hadde blitt enda litt lenger, men selvfølgelig er jeg nødt til å respektere hans beslutning” sier Schweitzer.
Tips YrkesBil på email: haakon@bilforlaget.no