-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Gromstad Auto AS:
Operativ salgssjef Audi
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger Zeekr
-
Møller Bil Åsane:
Nybilselger Skoda
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
RSA BIL Fredrikstad:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Fredrikstad
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
RSA BIL Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RN Norge:
Warranty Specialist
-
RSA Bil:
Mekaniker/tekniker - RSA BIL Trondheim
-
Motor Forum AS, Oslo:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
-
Bertel O. Steen Tønsberg:
Mekaniker/Tekniker
-
Møller Bil Skadesenter Orkdal:
Biloppretter/Lakkerer
-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
Nå skal Renault innta pickup-markedet
Det fortalte merket i dag da de presenterte sin nye Alaskan i Paris.
Her hjemme er det ikke rart om vi betrakter pickup som et neglisjert segment. Men faktisk utgjør denne biltypen en tredel av klodens samlede nyttebilsalg.
Vi kan vel ikke vente noe tilsvarende i Norge, men det skal åpenbart ikke stå på Renault.
Ett-tonner
Det har tidligere vært snakket om en lett bil, men den som ble presentert i dag er en ett-tonner med åpenbare off-road ambisjoner – i hvert fall hvis man bare skal vurdere den etter utseendet.
Det skal man kanskje heller ikke, for Renault påstår fremdeles at dette er en konseptbil. Det er imidlertid ikke mye som tyder på at den produksjonsversjonen som kommer i løpet av de første månedene neste år blir særlig annerledes. Kanskje blir 21 tommers hjulene redusert noe, men designuttrykket og størrelsen blir nok omtrent som nå.
Ikke aner vi noe om 4x4 eller det tekniske for øvrig heller, bortsett fra at den bygges på en Renault Duster plattform, derfor er den selvbærende – såpass kan vi nok love, og den ble presentert som en fire dørs fem-seter. Hadde den vært personbil hadde vi sagt C-segmentet.
Dobbel-turbo
Dessuten dukket det opp en informasjon om dobbel-turbo på motoren. En som skal betjene de lave turtallene og en større som slår in når vi når det øvre registeret. Derfor kan vi vel også gå ut fra at vi snakke diesel.
Sannsynligvis vil dette også på en eller annen måte bli en Nissan, og en Mercedes, men det er også i tidligste laget å snakke for meget om.
Disse linjer skrives helt i front av selve presentasjonen, det er med andre ord lite konkret som har dukket opp så langt.. Men vi er på plass i Paris og kommer til å fortelle mer i kommende utgave av YrkesBil.
Nyttekjøretøy-konsept
La det imidlertid være nevnt at Renault samtidig lanserer sitt Pro+ program, som er bygget opp fordi Renault virkelig vil ta nyttebiler på alvor. Det er en rekke spennende ingredienser i denne oppskriften, Renault-finansiering av spesialbygde karosserier for eksempel, men programmet vil naturlig nok skreddersys til hvert enkelt marked.
Siden Renaults varebiler er en viktig komponent i importørens ambisiøse vekstplaner i Norge kan vi trygt regne med å høre mer til begge disse konseptene i tiden fremover. Både til Alaskan og Pro+.