-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist

Gammel kjenning ut i Europa
I 2020 kunne vi fortelle at StreetScooter var i ferd med å dø. En smart liten distribusjonsbil som kom fra en start-up ved Høyskolen i Aachen som etter hvert ble overtatt av Deutsche Post. Men selv ikke de kunne holde på med dette i evigheter.
Så dukket imidlertid en hvit ridder opp. Odin het han – et selskap som er drevet av bilproduksjons-veteraner som har vært ute en vinterdag (og sommernatt) før.
Da de overtok i 2022, kunne de se ut over en flåte på 17.500 biler i Tyskland og 5.000 i andre europeiske land og i Japan.
I realiteten en av de største elektriske nyttebilflåtene i hele verden.
Og nå kan de snart inkludere Storbritannia. Men nå heter de B-ON og skal ikke lenger bruke StreetScooter navnet. (Det er kanskje underlig å kalle firehjulinger med 4, 8 eller 20 kubikkmeter for scooter?)
De har gjort en avtale med International Motors Ltd. om distribusjon i UK, der IML i 50 år har representert en rekke bilmerker. IML er også på plass i Danmark, Sverige og andre markeder og ser vel ikke bort fra også å kunne spre den nye avtalen lenger ut i Europa.
I England planlegges det 25 forhandlere i løpet av neste år, men noe salgs- eller produksjonsmål har vi ikke fått.
Bilene vil enten selges i Max-formatet, med ferdige varekasser montert, eller som Giga, som er rent chassis/førerhus klart til det påbygget man måtte ønske.
Litt over 200 km rekkevidde og med en 11 kW AC-lader er den oppe på 80 % etter tre timer.