-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Nybilselger
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist

– Avbøtende tiltak føles helt fraværende
Svein Arne Trøen, markedsansvarlig og medeier i Skedsmo Bud & Vare AS, følger prisgaloppen tett. – Konsekvensen vil sannsynligvis bli at vi bruker kjøretøy og utstyr i en lengre periode, forlenger med 1-2 år, sier han.
Her er Trøens svar på YrkesBils spørsmål:
1. Hvordan merker din bedrift de økte/økende prisene på alt fra materiell til energi?
«Vi merker det på alle mulige måter i form av økte kostnader på strøm, kjøretøy og redskap. Vi er veldig «på» hele tiden, og vi har ingen andre muligheter enn å sende kostnadene videre til våre kunder. Vi begynte blant annet med egen linje for drivstofftillegg i mars. Denne følger endringene på priser på ukenivå».
2. Hvilke konsekvenser får «prisgaloppen» på kort og litt lengre sikt for din bedrift (økonomisk/resultatmessig og på andre måter)?
«Vi følger prisgaloppen og regnskap tett, på månedsnivå. Konsekvensen vil sannsynligvis bli at vi bruker kjøretøy og utstyr i en lengre periode, forlenger med 1-2 år. Resultatmessig går det greit. Alle våre kunder har akseptert spesifisert drivstofftillegg, som helt klart er vår største økning. Per nå har vi kontrakter på kjøretøy med levering neste år. Her er det bingo når de leveres. Kontraktene gjør at vi ikke har fått de største prisoppgangene her».
3. Ta en titt i glasskula: Hvordan ser kommende halvår/år ut, med tanke på det markedet din bedrift opererer i? Hva med investeringer og utvikling?
«Som nevnt blir det å forlenge bruk av dagens bilpark. Da alt begynte å gå feil vei (priser) hadde vi en veldig ny bilpark som tåler å bli hos oss lengre enn planlagt. I tillegg gjør prisgaloppen at verdien på brukt også stiger, og kan enkelt selges».
4. Savner du noen avbøtende tiltak fra myndighetene – i så fall: Hvilke tiltak, og hvordan mener du dette kunne bidratt til å lette situasjonen?
«Avbøtende tiltak føles helt fraværende, næringslivet må møtes med tiltak på drivstoff og strøm, det føles svært frustrerende at næringslivet minus bønder må klare seg selv, mens den norske stat øker inntjeningen, jo større våre problemer er, jo mere tjener staten, og enda er det lenge til neste valg».