-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Harald A. Møller AS:
Prisanalytiker
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Hyundai Motor Norway:
Service Enigneer
-
DNB:
Rådgiver/Fagansvarlig - Autolease Norge Teknisk avdeling
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Gol
-
DRIVE Mobility AS:
KAM / Salgansvarlig
-
Storebrand:
Biltekniske konsulenter/takstmann
-
Werksta:
Verkstedleder
-
Møller Bil Orkdal:
Bruktbilsjef
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Gumpens Auto Grenland:
Daglig leder
-
Gumpens Auto Grenland:
Biloppretter
-
Team Verksted AS:
Karosseriavdelingen
-
Team Verksted AS:
Industrimekaniker
-
Berg Auto AS:
Team leder / Garanti behandler og Bilmekaniker med fagbrev
-
Tryg:
Salgssjef
-
Motor Forum AS, Larvik:
Daglig leder
-
Tønsberg Autoservice AS:
Bilmekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist

Bedre blindsonevarsling
Volvo Trucks introduserer et nytt sikkerhetssystem for å oppdage andre trafikanter som kommer inn i blindsoner på begge sider av lastebilen.
I travle trafikksituasjoner er det vanskelig selv for de mest erfarne sjåfører å ha kontroll på alt rundt lastebilen.
Derfor har flere av de store produsentene lansert nye sikkerhetssystemer for å detektere objekter i blindsonene, samt å alarmere sjåføren for å hindre ulykker.
Nå melder Volvo Trucks at de har tatt sitt sikkerhetssystem et steg videre:
Ved å bruke en dobbel radar på hver side av lastebilen oppdager systemet når andre trafikanter, for eksempel syklister, kommer inn i risikoområdet.
– En ulykke kan skje på brøkdelen av et sekund. Vår omfattende forskning på ulykker er basert på studier av situasjoner fra virkeligheten, og dette nye sikkerhetssystemet hjelper sjåføren unngå potensielle kollisjoner, sier Anne Wrige Bergling, Direktør for trafikk- og produktsikkerhet i Volvo Trucks.
Når noen er i blindsonene informerer sidekollisjonsvarslingssystemet sjåføren via et rødt lys i speilet på siden det gjelder.
Hvis sjåføren indikerer et filskifte ved å bruke blinklyset vil det røde lyse starte blinke samtidig som en varslingslyd kommer fra siden der kollisjonsfaren er. Føreren blir varslet og kan bremse lastebilen, slik at for eksempel en syklist slipper forbi.
– Hos Volvo Trucks er vår langsiktige visjon null ulykker, og sikkerhet er i sentrum av alt vi gjør. Dette nye systemet er ett eksempel på våre anstrengelser for å oppnå disse målene, konkluderer Anna Wrige.
Det nye systemet blir tilgjengelig globalt på Volvo FH, FM og FMX med diesel, LNG og elektriske drivlinjer fra september i år. Volvo FL og FE får det nye sikkerhetssystemet i 2023.