-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
-
Jensen & Scheele AS:
Plassjef, Jensen & Scheele
-
Jensen & Scheele Bil AS:
Bruktbilansvarlig, Jensen & Scheele
-
Hedin Automotive:
Salgsleder MG
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Toyota Asker og Bærum avdeling Rud:
Salgskonsulent nybil
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
RN Norge:
Sales Operations Coordinator
-
Werksta Norway AS:
Kundemottaker og Takserer
-
RSA Bil:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Arendal
-
Werksta Norway AS:
Bilskadereparatører
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Salgssjef
-
Ragn-Sells Autoparts AS:
Selger proffmarked
-
Electric byMEDHUS AS:
Detailer / Bilklargjører
-
Autoringen AS:
Key Account Manager
-
Mobile AS:
Forhandlerutvikler servicemarked
-
Mobile AS:
Ambulerende kundemottager
-
RøhneSelmer AS:
Nybilselger – Privat og Næring
Toyota inngår samarbeidsavtale med Norges Lastebileier-Forbund
Norges Lastebileier-Forbund (NLF) ønsker seg flere profesjonelle varebiltransportører som medlemmer. Nå har de funnet sammen med Toyota Norge, som ønsker å styrke sin posisjon i det profesjonelle nyttekjøretøymarkedet.
BilJobb.no
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Motor Forum AS, Oslo:
Bilselger
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
Juniorselger
-
Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
DRIVE Mobility:
Teknisk salgsrådgiver
-
Møller Bil Outlet Stor-Oslo:
PDI (Pre-delivery inspector)
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Garanti og logistikk
-
Bertel O. Steen AS:
Salgssjef Mercedes-Benz Minibuss
Avtalen innebærer selvsagt også at NLFs rundt 2.500 medlemsbedrifter får gunstigere betingelser på varebiler fra Toyota, og omfatter hele varebilporteføljen, inkludert modellene Proace City, Proace og Proace Max.
«Alle autoriserte Toyota-forhandlere i det landsdekkende forhandlernettet vil kunne tilby kjøp, service og oppfølging til NLFs medlemmer», heter det i pressemeldingen.
– Ambisiøse mål
En særlig aktuell modell for mange av NLFs medlemmer er Toyotas største varebil, Proace Max – med opptil 17 kubikkmeter lastevolum.
– Vi er glade over å inngå en landsdekkende avtale med NLF, som deler mye av vårt syn på fremtidens mobilitet. For Toyota er det viktig å fremme overgangen til varebiler med nullutslipp, og vi ser at NLFs medlemsbedrifter også har ambisiøse mål for reduksjon av sine klimautslipp fremover, sier Piotr Pawlak, administrerende direktør i Toyota Norge.
«Avtalen har som ambisjon å styrke Toyotas posisjon i det profesjonelle nyttekjøretøymarkedet», heter det i meldingen.
Vil ha flere «varebilmedlemmer»
Toyota og NLF samarbeider også om årets NLF Transport Turné 2025 som starter i Seljord 23. juli og avsluttes på Dyrsku’n i Seljord 14. september.
Her vil Toyota kunne vise frem sitt utvalg av varebilmodeller.
NLF vil i perioden disponere en elektrisk Proace Max som vil dra en henger med materiell som benyttes til arrangementene.
– Fra 2026 innføres det krav om løyve for varebiler til transport mot vederlag, og vi ser fram til å ønske flere profesjonelle varebiltransportører velkommen som medlemmer i NLF. Da er det fint å allerede ha på plass et samarbeid med Toyota og kunne ta med deres Proace Max ut på veien under Transportturneen for å vise mulighetene bilen gir til å transportere varer trygt og mer miljøvennlig fram til kunden, sier markedsdirektør i NLF, Kjell Olafsrud.
LES OGSÅ:
-
Myndighetene skryter av økte vekter for vogntog: – Mageplask, sier NLF-sjefen
-
Fiskeavrenning: – Vi tvinges til å bryte loven for å få laksen fram
-
Inspirert av Færøyene: Nærmer seg løsningen på griseriet fra fisketransport på norske veier
-
Forventer opptrapping av virkemidler: – Umulig for mange å absorbere de store investeringene nullutslippsteknologien krever
-
Egen tungbilkolonne over Haukeli: Det blir strenge krav for å være med
-
Ny generasjon Hilux: Helelektrisk pickup som skal tåle «alt»
-
Dette sier Hilux-ingeniørene om hengervekt og rekkevidde
-
Kortvarig lykke: Bråstopp for eventyret
-
Toyota glemmer ikke HiAce
-
Stansen i varebil-godkjenninger: Håper på fremgang i møte mandag