I FULL GANG: Anders Velta, Country Sales Manager i Hedin Nordic Trucks AS, Ivecos nye importør i Norden.

«Nye Iveco» i Norge: Mindre skreddersøm og mer volum

Bilene skal standardiseres, servicekontrakt-utvalget skal forenkles og salgsvolumet skal økes. Oppskriften for Hedins nye Iveco-organisasjon er klar.

– Det er en stor omveltning vi har vært gjennom, men nå er organisasjonen på plass og vi er klare for å satse fremover. Potensialet er stort og vi har konkrete planer for hvordan vi skal vokse med Iveco, sier Anders Velta til YrkesBil.

Han er Country Sales Manager i nyopprettede Hedin Nordic Trucks AS, som 1. november i fjor overtok de tidligere fabrikkeide rettighetene til import og distribusjon av Iveco i hele Norden.

– Hvordan ble 2024?

– Bedre enn året før. Vi er ikke helt happy, men forbedret oss fra 2023 i alle segmenter. Jeg er glad så lenge vi øker, selv om vi kom fra et lavt nivå. I volum har vi potensial for mer, selv om vi ikke er flere enn vi er, og skal øke noe allerede på kort sikt – i alle fall i det lette segmentet. 

For å lese +saker på Yrkesbil.no må du være registrert bruker.

Er du registrert bruker, men får ikke tilgang? Kontakt kundeservice på e-post: abo@bilforlaget.no

Allerede betalende abonnent på papirutgaven?

Få digital tilgang uten ekstra kostnad

Registrer deg her

Gratis prøveperiode!

Få digital tilgang i 2 måneder
- helt uforpliktende

Registrer deg her

Har din prøveperiode gått ut?

Se våre alternativer for abonnement

Klikk her

Ønsker du abonnement for flere brukere kan du kontakte oss på e-post: abo@bilforlaget.no eller tlf: 23 03 66 00
Powered by Labrador CMS