-
Bilmekaniker
NAF Senter Arendal
-
Salgssjef
Volmax AS
-
Mekaniker
Motor Forum AS Romerike
-
Avdelingsleder/Teknisk leder
Last og Tank AS
-
Selger
NDS-Group AS
-
Account Manager
Arval AS
-
Daglig leder
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Økonomi- og administrasjonsansvarlig
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Kundeansvarlig/Key Account Manager
Norges Bilbransjeforbund (NBF)/DRIVE
-
Bilskadereparatør
Bertel O. Steen Asker og Bærum AS
-
Mekaniker
Volvo Car Stor-Oslo AS
-
Bilberger
REDGO Norway AS avd Oslo
-
Salgskonsulent Næring
Toyota Romerike AS
-
Salgskonsulent
Porsche Center Son AS
-
Bilkontrollør
NAF senter Mastemyr
-
Innkjøpsansvarlig
Motor Part AS
-
Bilmekaniker
Sør Caravan AS
-
Mekaniker/tekniker
Birger N. Haug AS avd Asker og Bærum
-
Bruktbilselger
Birger N. Haug AS avd Gardermoen
-
Oppretter
Volmax
-
Bruktbilselger
Bertel O. Steen Vestfold AS
-
Næringsselger
RøhneSelmer AS
-
Digital innkjøper
Autoproff Norge AS
-
Digital selger
Autoproff Norge AS
-
Mekaniker
Birger N. Haug Oslo
-
Teamleder
Birger N. Haug Oslo
-
Takstmann
AutoIn bilskadesenter AS
Skoda får en Caddy
En ny generasjon Skoda Roomster kan bli vist i løpet av året. Mange av forgjengerens spesialiteter blir dessverre borte.

Skoda Roomster vakte oppsikt da den ble lansert i 2006.
Skoda hadde barnefamilier i tankene under utviklingen av bilen, noe som blant annet ble reflektert i et høyt baksete, og store vindusflater som skulle gi god oversikt og dermed være effektive virkemidler mot bilsyke.
Store bakdører gjorde det bekvemt å få barn ut og inne av barneseter.
Selv med de smarte løsningene ble aldri Roomster helt den suksessen Skoda hadde håpet på. I Norge er det hittil i år registrert 2 nye biler mens det i hele 2014 ble registrert 63.
I hele Europa selges det under 50.000 Romster i året, og det er ikke nok til å forsvare utviklingen av en helt ny modell.
Mer tradisjonell
Derfor har Skoda tenkt ut en ny strategi som kan gjøre utviklingskostnadene spiselige – de baserer bilen personbilutgaven av VW Caddy.
Roomster blir dermed en direkte konkurrent til modeller som Citroën Berlingo, Peugeot Partner, Renault Kangoo med flere.
En kilde hos Skoda bekrefter at en ny Roomster basert på Caddy er under utvikling, noe som også bekreftes av disse ferske spionbildene. Basert på denne informasjonen har Carparazzi laget et datamanipulert bilde av den kommende modellen.
Raskt på markedet
Nye Roomster kan bli vist offentlig i løpet av året – muligens på høstens bilutstilling i Frankfurt – og salget starter i 2016.
Selv om bilen fjerner seg et godt stykke fra den originale Roomster-ideen, kan den godt bli en større suksess enn forgjengeren. Reduserte utviklingskostnader vil uansett gjøre den mer attraktiv for konsernet.